22.03.2016
Bergh Stoop & Sanders begeleidde The European Fine Art Foundation (TEFAF), de belangrijkste kunstbeurs ter wereld, bij het tot stand brengen van een joint venture met het in New York gevestigde kunstadviesbureau Artvest Partners. Maarten Sanders trad op als lead-counsel en werkte onder meer samen met het New Yorkse advocatenkantoor Herrick Feinstein LLP. Door de samenwerking zal TEFAF jaarlijks twee kunstbeurzen organiseren in het Park Avenue Armory gebouw (bij Park Avenue en 66th Street) – waar prominente galeries uit de gehele wereld vertegenwoordigd zullen zijn. De samenwerking trekt veel publieke aandacht in de landelijke en internationale pers.
Zie ook
Petra Charbon
Petra A. Charbon schreef samen met Jan Trap in het jubileumnummer van ArbeidsRecht.
Het artikel gaat over de zogeheten Van Kalmthout-leer, die beoogt ‘vluchten in ziekte’ van met ontslag bedreigde bestuurders te voorkomen. Het artikel is hier te vinden:
https://lnkd.in/eejvitav
Op de Dag van de Persvrijheid heeft Villamedia een belangrijk artikel gepubliceerd van onderzoeksjournalist Stella Braam. In het artikel deelt Braam haar reactie op het klachtenrapport van 30 april jl., dat zij ontving van directeur-generaal van de AIVD, Erik Akerboom, naar aanleiding van haar klacht.
Het is alleen mogelijk een concurrentiebeding op te nemen in een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd als er in de arbeidsovereenkomst een (extra) motivering staat in dit verband. In die motivering moeten de zwaarwegende bedrijfsbelangen staan die de werkgever heeft om 'deze specifieke werknemer' aan 'dit specifieke concurrentiebeding' te binden. Een algemene, bedrijfsbrede motivering volstaat dus niet.